שאלות ותשובות על בחירת חברת ניקיון ואחזקה

בחירת חברת ניקיון ואחזקה לסביבת העבודה שלכם, בין אם היא משרד בודד או חדר בבניין, היא משימה מורכבת המעלה לא מעט שאלות. במאמר שלפניכם ריכזנו את השאלות המרכזיות בנושא, עליהן נענה בהרחבה במקבץ שלפניכם. השאלות עוסקות בסוגי פרויקטים בניקיון, בסוגי פרויקטים באחזקה וברמה הנדרשת בשירותים הללו בדרך כלל.

אלו סוגי פרויקטים ישנם בתחום הניקיון המשרדי?

הניקיון מכיל גם פרויקטים פנימיים וגם פרויקטים חיצוניים. גם אם המשרד נמצא בקומה מאד גבוהה, ישנן חברות ניקיון אשר יכולות לעבוד עם מנוף ולהשחיל כבל עם עובד ניקיון שינקה לכם את חלון הזכוכית מבחוץ. לצד פרויקט זה קיימות רשימת משימות פנימיות כמו קרצוף שטיחים, הברקת פרקטים ופוליש וניקיון לרצפות אבן קשיחות כמו גרניט, קרמיקה ובטון. פרויקט נוסף הוא פרויקט תחזוקת חדרי שירות כמו שירותים ומטבחים משרדיים. זהו שירות חובה בכל משרד על מנת למנוע הידרדרות סניטרית במרחב: החלפת מפיות וכלי ניגוב, הברקת מרצפות, ניקוי אסלות, ניקוי כיורים וכד'.

האם יש צורך להשתמש בכל הפרויקטים?

לא, אבל כשחברה מסוימת מבצעת אותם אתם יודעים שבחרתם בטובה ביותר כמעט. לדוגמה, גם אם המשרד שלכם נמצא בגובה הקרקע, ואתם יכולים לנקות לבד את החלונות, מומלץ להביא חברה שתעשה את זה מטעמי חיסכון בזמן וגם בשל הצורך לקבל מענה ניקיון מקצועי באמת. אבל, במידה ואין לכם תקציב, תצטרכו להחליט מה הכי חשוב לכם וללכת על פיו. לדוגמה, אם חשובה לכם התחזוקה בשירותים ובמטבח, קחו חברה שהיא חברת ניקיון ואחזקה המבצעת משימות אחזקה הכרחיות. גם אם בפרויקטים אחרים היא לא מפגינה את אותה רמת נוכחות, אם אתם צריכים להתמקד בתחזוקה, כמו חברת ניקיון ואחזקה.

כיצד נדע שהחברה תשמש אותנו לטווח הארוך בלי להיסגר?

חברה שהייתה פעילה עשרות שנים תמשיך להתקיים גם בעידן שלכם. מה שכן, מאד מומלץ לעבוד עם חברה ששולחת את העובדים שלה להשתלמויות. לרוב, היא עושה זאת כדי לספק עבודה גם לדורות הבאים ולהבטיח את המשכיות פועלה הסדור גם שנים רבות מאד קדימה. בחברת ניקיון ואחזקה כזו מומלץ לכם להיות מנויים ולהבטיח שירות ארוך טווח על פני כמה שנים.